znajdź produkt:
zawansowane
twój kozyk
Brak produktów w koszyku
Dane produktu
SZTUKA W NASZYM WIEKU
Nazwa produktu:

SZTUKA W NASZYM WIEKU

Kategoria: sztuka współczesna
Wydawnictwo: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Numer ISBN: 978-83-931382-2-7
status dostępności: dostępna
cena: 120.00 zł 114.00 zł
Opis produktu:

 Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o sztuce, ale baliśmy się zapytać – tak można streścić "Sztukę w naszym wieku". To książka-album, w której znani polscy krytycy, kuratorzy i twórcy tłumaczą świat współczesnej sztuki. Bogato ilustrowaną publikację wydała Fundacji Sztuki Polskiej ING.
"Sztuka w naszym wieku" to seria przewrotnych i często zabawnych esejów odpowiadających na najczęściej zadawane pytania dotyczące współczesnej sztuki. Jak odróżnić arcydzieło od sztampy? Kto jest dzisiaj artystą? Co decyduje o cenie dzieła? Tekstom towarzyszą prace najważniejszych polskich twórców współczesnych – m.in. Wilhelma Sasnala, Mirosława Bałki i Artura Żmijewskiego – pochodzące z kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING oraz Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.
W swojej zaskakującej wypowiedzi performer Oskar Dawicki opisuje znaczenie artystycznego natchnienia, krytyk sztuki Jakub Banasiak tłumaczy, co trzeba umieć, by zostać artystą, a Hanna Wróblewska, dyrektorka Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki wyjaśnia, czemu na wystawach jest tak mało obrazów.

Bookmark and Share
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
promocjenowościpolecamy