Polecamy
YATZY / GRA KOŚCI
YATZY / GRA KOŚCI

130,00 zł

EGZ,CPY
PEŁNIA LATA
PEŁNIA LATA

20,00 zł

EGZ,CPY
WORLD PRESS PHOTO 2024
WORLD PRESS PHOTO 2024

169,00 zł

EGZ,CPY
PLAKAT HELMUT NEWTON B1 DUŻY
PLAKAT HELMUT NEWTON B1 DUŻY

10,00 zł

EGZ,CPY
AHAT ILI. SIOSTRA BOGÓW
AHAT ILI. SIOSTRA BOGÓW

95,00 zł

EGZ,CPY

CZŁOWIEK W WIELKIM MIEŚCIE

Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 55,00 zł 55.00
ilość EGZ,CPY

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Człowiek w Wielkim Mieście stanowi artystyczną podróż przez niespotykany wybór 70 prac z Kolekcji Sztuki UniCredit. Wystawa eksploruje symbiotyczny związek między środowiskiem miejskim i jego mieszkańcami, poczynając od XX wieku, analizuje również przestrzeń miejską jako odzwierciedlenie współczesnego życia. Podróż zaczyna się od widoku z powietrza, później przechodzi niżej, do poziomu ulic, gdzie protagonistami są budynki i multikulturowy tłum. Następnie wkraczamy w “środowisko domowe’, badając intymną rzeczywistość domu, a podróż kończymy marzycielskimi i utopijnymi wizjami życia w bardziej humanistycznej skali.

W ramach wystawy pokazywane będą malarstwo, fotografie oraz instalacje, które ukazują osobiste wizje środowiska miejskiego zarówno jednych z najważniejszych artystów XX wieku, jak i współczesnych, włączając takich artystów, jak: Andreas Gursky, Wolfgang Tillmans, Eugène Atget, Barbara Klemm, Jordi Colomer and Peter Blake. Giorgio de Chirico w Piazza d'Italia (1970) prezentuje nierealistyczną perspektywę architektury miejskiej, podczas gdy Gabriele Basilico w Milano (1981) wykorzystuje fotografię, aby uchwycić przemysłową archeologię obszarów znajdujących się na uboczach miast. Surrealistyczne pejzaże architektoniczne w Paesaggio Giorgio Morandi (1925) nadaje ciekawy kontrast do land-artu Christo, z Dolnego Manhattanu.

Wrapped Building Christo jest jednym z pięciu przedmiotów w jego portfolio z 1985 roku, które modyfikują architekturę miast poprzez owijanie budynków i pomników. Film Christiana Marclay'a Telefony (1995) bada funkcję telefonu w naszym społeczeństwie, podczas gdy Hamburg (1952) Henri'ego Cartier-Bressona, ojca fotoreportażu, rejestruje obrazy z życia ulicy.

Wystawa zaprojektowana i kuratorowana jest przez Dobrilę Denegri, dyrektor artystyczną Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oraz Waltera Guadagnini'ego, przewodniczącego Naukowej Komisji Sztuki UniCredit, w skład której wchodzą również Luca Massimo Barbero, Loránda Hegyi i Angelikę Nollert.

Wszystkie dzieła sztuki prezentowane na wystawie Człowiek w Wielkim Mieście są częścią Kolekcji Sztuki UniCredit i pochodzą z Austrii, Niemiec, Włoch, Turcji i Stanów Zjednoczonych. Kolekcja Sztuki UniCredit liczy ponad 60.000 prac i jest złożona z obrazów, rzeźb, instalacji, filmów wideo oraz zdjęć, z których wszystkie odzwierciedlają grupową tożsamość europejską i symbolizują jej międzynarodowe oddanie sztuce.

UniCredit prowadzi działalność w 50 krajach na całym świecie i ściśle współpracuje ze społecznościami, w których działa, przyjmując zarazem ich żywe artystyczne i kulturalne dziedzictwo. Druga edycja wystawy Człowiek w Wielkim Mieście jest złożeniem hołdu Polsce, gdzie UniCredit prowadzi działalność jako Bank Pekao S.A.

Bank Pekao działa w Polsce od ponad 80 lat i jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Pod względem aktywów jest drugim co do wielkości bankiem w Polsce, natomiast pod względem siły kapitałowej jest liderem wśród dużych banków działających w Polsce.

Od wielu lat Bank Pekao regularnie angażuje się w finansowe i organizacyjne inicjatyw polityki społecznej i kulturalnej w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). W 2010 roku następujące wydarzenia otrzymały wsparcie finansowe od Banku Pekao S.A.: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantas, XX Festiwal Mozartowski, XIV Festiwal Szekspirowski. Pekao współpracowało również z instytucjami kulturalnymi, takimi jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie i z wieloma innymi na poziomie lokalnym. Przez trzy lata Pekao S.A. był oficjalnym sponsorem prestiżowych nagród Paszporty Polityki, przyznawanych młodym twórcom sztuki. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorował Bank Pekao tytułem "Mecenasa Roku 2011".

By uzyskać więcej informacji o Kolekcji Sztuki UniCredit, zapraszamy do odwiedzenia: www.artcollection.unicreditgroup.eu

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl