Producent
- ABRAMS (1)
- AGORA (1)
- Akademia Muzyczna F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy (9)
- BERNARDINUM (1)
- CZARNA OWCA (1)
- FUND. MEAKULTURA (2)
- Hardie Grant (1)
- Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk (1)
- Instytut Teatralny (1)
- KAGRA (1)
- Katedra Wydawnictwo Naukowe (1)
- KRYTYKA POLITYCZNA (3)
- KSIĄŻKA I PRASA (1)
- MAŁGORZATA GROSMAN (1)
- NASZA KSIĘGARNIA (1)
- NO DAYZ OFF (6)
- OCTOPUS (1)
- OSNOVA (1)
- PIW (3)
- POLIGRAF (1)
- Polskie Wydawnictwo Muzyczne (3)
- PRÓSZYŃSKI I S- (2)
- PWM (19)
- PWN (1)
- Rizzoli International Publications (1)
- SBM (1)
- TASCHEN (2)
- THAMES & HUDSON (1)
- THE FRYDERYK CHOPIN INSTITUTE (1)
- UAM (1)
- UMK (1)
- UNIVERSITAS (2)
- WAB (1)
- Wide Eyed Editions (1)
- WIELKA LITERA (1)
- WUŁ (1)
- WYD.UWAR (1)
- WYDAWN.LITERACK (1)
- Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (2)
- YALE UNIVERSITY (1)
- ZNAK (4)
Cena
-
od
do
1966 ROK W KTÓRYM EKSPLODOWAŁA DEKADA
W latach 60. XX wieku muzyka pop gwałtownie przyspieszyła i wkrótce przekroczyła barierę dźwięku. Stało się to w roku 1966.
Mieszanina popu, pop artu, odważnej mody i radykalnych idei politycznych, podlana przełomową literaturą i LSD, doprowadziła wtedy do uwolnienia twórczych sił, które na zawsze zmieniły kulturowe obliczenie Europy i Ameryki. A pop trwale zagościł na ulicy i na salonach.
Fascynująca opowieść Jona Savage'a przypomina nam najważniejsze dokonania The Beatles, The Byrds, Velvet Underground, The Who i The Kinks. A przede wszystkim pokazuje społeczne i kulturalne wrzenie, które doprowadziło do eksplozji 1966 roku.
Dostępność: dostępne
Antagonizmy kontrolowane. Rozmowy i eseje o muzyce współczesnej. Sacrum Profanum 2018
Czy improwizacji bliżej jest do sparingu bokserskiego czy buddyjskiej medytacji? Jak gumowe żabki przysłużyły się muzyce nowej? Czy w sporze o folklor rację ma profesor K. czy H.? Po co grać instrumentalną wersję elektronicznego noise’u? Co to są muzyczne dokumenty i ile zarabiają kompozytorzy? Jak wytrzymać spojrzenie Meduzy i pisać współczesną operę o bogach? Odpowiedzi na wszystkie te pytania, i sto innych, znaleźć można na kartach tej książki.
Dostępność: dostępne
MORRISSEY. ALONE AND PALELY LOITERING
This is Morrissey as you've never seen him before. Featuring many previously unpublished photographs, Morrissey: Alone and Palely Loitering is a portrait of Morrissey at his creative peak. Journey through hundreds of Kevin Cummins' renowned, era-defining images, taken over a ten-year period in locations all over the world, accompanied by recollections from the author on his time with Morrissey and the artistic process of collaborating with him. Intimate, creative and surprising, this is a document of an artist at the height of his powers.
Dostępność: dostępne
NAZWALIŚMY TO UTOPIĄ ROZMOWY I ESEJE O MUZYCE WSPÓŁCZESNEJ
Co znaczy dziś dobre sąsiedztwo – w muzyce? W zbiorze tekstów wokół festiwalu Sacrum Profanum przyglądamy się temu tematowi przez pryzmat muzyki litewskiej. Eksplorujemy tradycyjne korzenie lokalnego postminimalizmu, przyglądamy się artystom konceptualnym. Jak znaleźć swój głos w globalnej sieci nowej muzyki – sprawdzamy na przykładzie młodych kompozytorek z Polski i Litwy.
Szukamy dźwięków wewnątrz fortepianu z pionierkami i wirtuozami, poszerzamy brzmieniowe przestrzenie i pytamy czy możliwe są grające nagrobki. Wśród autorek i autorów można tu znaleźć fascynujące książkowe debiuty, jak i znane akademickie wygi. Testujemy różne formy, od siedmiu punktów do dyskusji, przez portret podwójny po wariację na temat partytury.
Dostępność: dostępne
THE ART OF MUSIC
A fascinating study of the relationship between music and visual art in a variety of media from around the world
Dostępność: dostępne