Producent
- ABRAMS (1)
- AGORA (1)
- Akademia Muzyczna F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy (9)
- BERNARDINUM (1)
- CZARNA OWCA (1)
- FUND. MEAKULTURA (2)
- Hardie Grant (1)
- Instytut Sztuki Polskiej Akademii Nauk (1)
- Instytut Teatralny (1)
- KAGRA (1)
- Katedra Wydawnictwo Naukowe (1)
- KRYTYKA POLITYCZNA (3)
- KSIĄŻKA I PRASA (1)
- MAŁGORZATA GROSMAN (1)
- NASZA KSIĘGARNIA (1)
- NO DAYZ OFF (6)
- OCTOPUS (1)
- OSNOVA (1)
- PIW (3)
- POLIGRAF (1)
- Polskie Wydawnictwo Muzyczne (3)
- PRÓSZYŃSKI I S- (2)
- PWM (19)
- PWN (1)
- Rizzoli International Publications (1)
- SBM (1)
- TASCHEN (2)
- THAMES & HUDSON (1)
- THE FRYDERYK CHOPIN INSTITUTE (1)
- UAM (1)
- UMK (1)
- UNIVERSITAS (2)
- WAB (1)
- Wide Eyed Editions (1)
- WIELKA LITERA (1)
- WUŁ (1)
- WYD.UWAR (1)
- WYDAWN.LITERACK (1)
- Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (2)
- YALE UNIVERSITY (1)
- ZNAK (4)
Cena
-
od
do
ABC I CDE, CZYLI O TYM, GDZIE SZUKAĆ LITER MUZYCZNYCH?
Uwerturki” to seria książeczek przeznaczonych dla najmłodszych melomanów.
Dostępność: dostępne
BERLIOZ
Hector Berlioz (1803–1869) – francuski kompozytor, dyrygent, pisarz, publicysta, stuprocentowy romantyk, odważny, bezkompromisowy rewolucjonista w traktowaniu orkiestry symfonicznej, twórca nowych gatunków muzycznych. Kilka jego dzieł – jak Symfonia fantastyczna, Harold w Italii czy teoretyczny Traktat o nowoczesnej instrumentacji i orkiestracji – zyskało w historii muzyki status przełomowych, niosących nowe jakości, jakich nikt przed nim nie odkrywał. O nich, a także o wielu perypetiach życiowych, zawodowych i oczywiście romantycznych uniesieniach serca opowiada z równie romantyczną pasją Bruno Messina – biograf i zaangażowany admirator twórczości swego rodaka. Bez tej pasji nie sposób zrozumieć źródeł muzyki Berlioza, buzującej emocjami, nasyconej niepokojem, wzniosłością, słodyczą i… miłością.
Dostępność: dostępne
CHOPIN
Tyle już o nim napisano. Czy można jeszcze więcej, lepiej, inaczej? Jakub Puchalski szuka prawdy o Chopinie w listach, tekstach z epoki oraz w samej jego muzyce, a poprzez ciekawe konteksty i porównania nie tylko pokazuje przekraczanie przez twórcę granic swojej epoki, lecz także pozwala nam lepiej zrozumieć jego fenomen. Wnikliwie słucha, dzięki czemu odkrywa twórcę natchnionego i jednocześnie skupionego na formie, o czym opowiada nam w sposób prosty, bez sięgania po specjalistyczne pojęcia.
Dostępność: dostępne
GÓRECKI MAŁE MONOGRAFIE
Henryk Mikołaj Górecki (1933–2010) – jeden z najważniejszych polskich kompozytorów.
Dostępność: dostępne
JAZZ W PIWNICY POD BARANAMI
Witold Wnuk snuje swoje wspomnienia poświęcone zarówno Piwnicy, jak i festiwalowi, w charakterystycznym dla siebie anegdotyczno-gawędziarskim stylu, uchylając rąbka festiwalowych tajemnic i prezentując barwny korowód piwnicznych osobowości tworzących ten artystyczny tygiel.
Dostępność: dostępne
KAZIMIERZ SEROCKI PISZĘ TYLKO MUZYKĘ
Książka, na którą czekało wielu muzykologów, zainteresuje z pewnością także melomanów, może i kinomanów, gdyż dla wielu nazwisko Serockiego nierozerwalnie wiąże się z muzyką do najsłynniejszych dzieł filmowych Aleksandra Forda i Jerzego Hoffmana. A to tylko nieduży wycinek jego znakomitej muzyki.
Dostępność: dostępne
KILAR W BLISKIM PLANIE
Książka stanowi zbiór osobistych rozmów przeprowadzonych przez Violettę Rotter-Kozerę z wybitnymi postaciami świata kultury.
Dostępność: dostępne
MONIUSZKO
Stanisław Moniuszko (1819–1872) – kompozytor, dyrygent, pedagog, twórca słynnej Halki, Strasznego dworu i Hrabiny oraz blisko trzystu pieśni zawartych w Śpiewnikach domowych. Jego twórczość operowa i pieśniarska ma ogromną wagę dla muzyki polskiej i umuzykalniania polskiego społeczeństwa. Lecz nie są to jedyne wybitne jego utwory. Mniej znana muzyka kantatowa, religijna czy fortepianowa wciąż czeka na wyjście z niesprawiedliwego cienia jego słynniejszych dzieł. Spojrzenie Ignacego Zalewskiego na postać Moniuszki odkrywa – w sposób pozbawiony patosu i zastałych etykiet czy uprzedzeń – ciekawego człowieka i interesującego kompozytora. Autor przenosi go z niedostępnego cokołu „ojca opery narodowej” na grunt codziennego życia, kreśląc jego przekonujący portret m.in. przy pomocy listów i tekstów z epoki. Wsłuchuje się także w głosy najnowszych biografów, niuansujących sylwetkę kompozytora.
Dostępność: dostępne
MORAWSKI MAŁE MONOGRAFIE
Eugeniusz Morawski (1876–1948) – jedna z najbarwniejszych i najciekawszych postaci polskiej muzyki pierwszej połowy XX wieku.
Dostępność: dostępne
MORRISSEY. ALONE AND PALELY LOITERING
This is Morrissey as you've never seen him before. Featuring many previously unpublished photographs, Morrissey: Alone and Palely Loitering is a portrait of Morrissey at his creative peak. Journey through hundreds of Kevin Cummins' renowned, era-defining images, taken over a ten-year period in locations all over the world, accompanied by recollections from the author on his time with Morrissey and the artistic process of collaborating with him. Intimate, creative and surprising, this is a document of an artist at the height of his powers.
Dostępność: dostępne
MUZYKA POLSKA PO SZYMANOWSKIM
Muzyka polska po Szymanowskim to tak naprawdę opowieść o tym, z jakimi trudnościami mierzyli się kompozytorzy od lat 40. do końca lat 90. i jakie miało to efekty. Autor nierozerwalnie wiąże ich twórczość z wydarzeniami, które w tym czasie miały miejsce w Polsce i poza jej granicami. Pokazuje sukcesy prawykonań, dalsze losy utworów oraz ich perypetie, ale przede wszystkim zagłębia się w same dzieła drugiej połowy XX wieku, analizując dogłębnie techniki kompozytorskie, inspiracje oraz dobór instrumentów i głosów. Całość podzielona została na 5 części.
Dostępność: dostępne