
Producent
-
AGENT PR (1)
-
ALBUS (1)
-
ALETHEIA (1)
-
ARKADY (1)
-
BO WIEM (1)
-
CZARNA OWCA (2)
-
CZARNE (6)
-
DRZAZGI (1)
-
FILTRY (4)
-
FUNDACJA AUGUSTA HRABIEGO CIESZKOWSKIEGO (1)
-
FUNDACJA LIBERTE (1)
-
Fundacja Nowej Kultury BEC ZMIANA (1)
-
GRANDA (1)
-
HA!ART (1)
-
IBL PAN (1)
-
INSTYTUT PILECKIEGO (1)
-
KARAKTER (11)
-
KRYTYKA POLIT. (5)
-
KRYTYKA POLITYC (1)
-
KRYTYKA POLITYCZNA (6)
-
KSIĄŻKA I PRASA (3)
-
MŁODY BOOK! (1)
-
OFICYNA (1)
-
OFICYNA NAUKOWA (1)
-
OSNOVA (1)
-
PENGUIN BOOKS (3)
-
PIW (1)
-
PRÓBY (1)
-
PWN (1)
-
RELACJA (2)
-
RM (1)
-
SCHOLAR (1)
-
SMAK SŁOWA (1)
-
TAJFUNY (1)
-
TEOLOGIA POLITYCZNA (1)
-
UNIVERSITAS (1)
-
VIS-A-VIS ETIUD (1)
-
WAB (5)
-
WARSZAWSKIE WYD (1)
-
WYD. KROPLA (1)
-
WYD. RM (1)
-
WYDAWNICTWO NAUKOWE FNCE (1)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (3)
-
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego (1)
-
WYSOKI ZAMEK (3)
-
ZNAK (2)
Cena
-
od
do
NASTĘPNYM RAZEM POŻAR

Jedna z najgłośniejszych eseistycznych książek Baldwina, łącząca osobiste świadectwo z przenikliwą analizą społeczną.
Dostępność: dostępne
24/7 PÓŹNY KAPITALIZM I CELOWOŚĆ SNU

Dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Od kilku lat Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przeznacza ogromne środki na badania nad pewnym gatunkiem ptaków. Pasówka białobrewa jest w stanie latać przez kilka dni i nocy bez przerwy na sen. Badania mają doprowadzić do odkrycia metody pozwalającej utrzymać długotrwałą, niewymagającą snu aktywność także u ludzi. Stawką jest stworzenie żołnierza, a w dalszej perspektywie również pracownika i konsumenta, który przez wiele dni może się obyć bez snu (...)
Dostępność: dostępne
AGAINST WHITE FEMINISM

Książka w wersji anglojęzycznej.
Most of us believe that feminism is a force for good. In the past 200 years, it has paved the way for women to advance economically, increasing their safety and their power in society, and advocating for their needs and experiences. But not for all women.
Dostępność: dostępne
AGRESJA JĘZYKOWA W ŻYCIU PUBLICZNYM

Agresja językowa - obrzucanie się inwektywami, poniżanie, znieważanie słowem, mimo że jest zjawiskiem powszechnym, i to nie tylko we współczesnym życiu publicznym, ciągle budzi sprzeciw społeczny.
Jednocześnie skłania do refleksji nad potęgą słowa, którego moc już od czasów starożytnych w różny sposób jest wykorzystywana przez uczestników życia publicznego, a zwłaszcza przez nadawców komunikatów politycznych. W XX wieku gwałtowny rozwój prasy, a następnie upowszechnienie się nowych kanałów komunikacji społecznej, takich jak radio, telewizja czy w ostatnich latach Internet, zrewolucjonizowały możliwość oddziaływania słowem, również tym obelżywym, naruszającym godność drugiego człowieka. Szermierki słowne, a często brutalna walka na słowa zostały wpisane w rytuał sprawowania władzy, w którym uczestniczą też mniej lub bardziej podekscytowani słuchacze, czytelnicy, widzowie, bo przecież dla nich te igrzyska są organizowane.
Język komunikacji politycznej w XX wieku, czyli w czasach II RP, PRL i III RP, pokazuję na tle ważnych przemian społeczno-politycznych, zwracając uwagę na werbalne środki perswazji typowe dla danej epoki historycznej, a przede wszystkim analizując wypowiedzi, które służą obrażaniu przeciwników politycznych. W osobnym podrozdziale omawiam najważniejsze cechy języka propagandy politycznej, który jako podstawowa wersja języka polityki zawsze, niezależnie od ustroju i dominującej ideologii, pozostaje narzędziem służącym zdobyciu, utrzymaniu i poszerzeniu władzy.
Dostępność: dostępne
AKTYWIZMY MIEJSKIE

Z jednej strony usiłujemy wskazać pewne dominujące tendencje występujące w obszarze aktywizmu miejskiego, z drugiej zaś pokazać odmienność jego typów.
Dostępność: dostępne
ARCHITEKTURA PRZYJAŹNI

„Architektura przyjaźni” to wielowątkowa podróż od samotności do przyjaźni, w której czytelnik ma okazję podziwiać fascynujące krajobrazy: rozważania klasyków starożytności, teksty współczesnych bluesmanów, niechlubne przypadki herosów i zachwycające historie łotrów. Te różnorodne konteksty przekonują o tym, że – mimo upływu wieków – naszym upragnionym celem jest niezawodna i serdeczna więź z drugą osobą, więź, która chroni przed samotnością, rozpaczą, niewdzięcznością, a może nawet śmiercią. Wiele wątków tej książki tworzy spójną podpowiedź, jak i gdzie takiej więzi szukać, jak ją budować.
Dostępność: dostępne
ASY CZEGO MOŻE NAS NAUCZYĆ ASEKSUALNOŚĆ

Asy to wielowarstwowa opowieść o współczesnej seksualności i budowaniu intymności na innych zasadach.
Dostępność: dostępne
BEZDZIETNE Z WYBORU

Bezdzietne z wyboru to pierwsza tak kompleksowa opowieść o niemacierzyństwie. To rozmowy z kobietami o tym, dlaczego nie chcą mieć dzieci. To refleksje osób ze świata nauki – psycholożki, demografki, ginekologa – na temat tego coraz powszechniejszego zjawiska. Ale przede wszystkim to opowieść o prawie do decydowania o swoim życiu bez poczucia winy za niespełnienie społecznych oczekiwań.
Dostępność: dostępne
BIBLIA QUEERU

Bez dwóch zdań – queer wyszedł z podziemia. Wyważył okna i szturmem wszedł do mainstreamu. Najwyższy czas poznać imiona głośnych skandalistów i skandalistek, niczym nieskrępowanych prekursorek, kreatywnych buntowników – wszystkich, którzy przeobrazili nasze myślenie o popkulturze spod znaku tęczy. Oto przed tobą święta księga queeru!
Dostępność: dostępne
BÓG CZŁOWIEK I ŚWIAT

Spis treści
Od tłumacza: Zasady przytaczania cytatów
Przedmowa
Wprowadzenie
I. Descarte
II. Przyswojenie przez Husserla i Heideggera, Valéry’ego i Sartre’a kartezjańskiej refleksji zwróconej ku sobie
III. Kant
IV. Fichte
V. Schelling
VI. Hegel
VII. Feuerbach, Marks i Stirner
VIII. Nietzsche i próba odzyskania świata
IX. Spinoza. Deus sive natura
Indeks osobowy
Dostępność: dostępne
BYDLĘCE BRZEMIĘ

W poruszającym i błyskotliwym eseju, pisanym ze środka doświadczenia osoby z niepełnosprawnością, Sunaura Taylor analizuje, dlaczego i na jakich zasadach kultura Zachodu odbiera osobom niepasującym do ogólnie przyjętych norm podmiotowość.
Dostępność: dostępne
BYŁ SOBIE KRAJ. ROZMOWY O POLSCE

Wśród rozmówców znaleźli/-ły się: Michał Boni, Tadeusz Gadacz, Sylwia Gregorczyk-Abram, Jarosław Gugała, Zbigniew Mikołejko,Wojciech Sadurski, Izabella Sariusz-Skąpska, Aleksander Smolar i Michał Wawrykiewicz.
Dostępność: dostępne