Polecamy
A BIG GARDEN
A BIG GARDEN
99,00 zł
EGZ,CPY
PUZZLE 1000 POP-ART
PUZZLE 1000 POP-ART
89,00 zł
EGZ,CPY
TOVE JANSSON
TOVE JANSSON
119,00 zł
EGZ,CPY
TWARDOWSKI Твардовський
TWARDOWSKI Твардовський
26,00 zł
EGZ,CPY
DWOJE LUDZI
DWOJE LUDZI
29,00 zł
EGZ,CPY

PŁYTY CD/DVD

ALE Z NASZYMI UMARŁYMI CD

ALE Z NASZYMI UMARŁYMI CD
ALE Z NASZYMI UMARŁYMI CD

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie.

W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół — nagrobne płyty zostały rozbite… od środka.

I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

Czyta Łukasz Garlicki

Dostępność: dostępne

Cena: 19,90 zł
EGZ,CPY

ANTARKTYCZNA PODRÓŻ DVD

ANTARKTYCZNA PODRÓŻ DVD
ANTARKTYCZNA PODRÓŻ DVD

Wrzesień, 1919. Ernest Shackelton i 22 śmiałków ruszają na podbój Antarktydy z zamiarem połączenia mórz Rossa i Weddella śladem ludzkich stóp. Po sześciu tygodniach zmagań z oceanem trójmasztowiec "Endurance" zostaje uwięziony w paku lodowym na kolejnych 10 miesięcy. Dryfujące, niezdolna do samodzielnej żeglugi brygantyna zostaje zmiażdżona przez krę, zostawiając rozbitków na pastwę antarktycznej zimy. Shackelton podejmuje szaleńczą próbę przebicia się do Georgii Południowej najpierw pieszo, następnie w szalupie ratunkowej. Alfred Lansing na podstawie dokumentów, dzienników i rozmów z uczestnikami odtwarza przebieg wyprawy dzień po dniu, dając świadectwo ludzkiej determinacji i bohaterstwa, które i wówczas, i dzisiaj jest prawie niemożliwe do powtórzenia.

Opis filmu
Odrestaurowany przez Narodowe Archiwum Filmu i Telewizji film POŁUDNIE to zapis chwalebnego bohaterstwa Sir Ernesta Shackletona na Antarktydzie. Niezwykła i prawdziwa historia brytyjskiego hartu ducha, poświęcenia i nieposkromionej odwagi, którymi wykazała się grupka ludzi, która wyruszyła w podróż, by odkryć nie odkryte dotąd lądy i niezbadane morza wielkiego kontynentu zwanego Antarktydą. Statek "Endurance" pod dowództwem Sir Ernesta Shackletona z 28 osobami załogi na pokładzie wypłynął z Anglii pamiętnego lipca 1914 roku po tym, jak Shackleton ofiarował swój okręt, zapasy i całą załogę dla sprawy kraju i gdy tylko Wyprawa uzyskała poparcie władz i rządu.

Dostępność: dostępne

Cena: 40,32 zł
EGZ,CPY

AQUALUNA X-NAVI:ET CD + DVD

AQUALUNA X-NAVI:ET CD + DVD
AQUALUNA X-NAVI:ET CD + DVD

"AQUALUNA - Alchemical Transformation Through Vision and Sound"
Video: ANNA PILEWICZ | Music: RAFAŁ IWAŃSKI
DVD+CD

Projekt AQUALUNA odwołuje się do obrazów i dźwięków najbardziej pierwotnych, organicznych, w dużej mierze powiązanych z żywiołem wody i Księżycem. Integruje odrealnione wodne i lunarne obrazy następujące po sobie w sposób paralelny do skomponowanej do filmu muzyki. Film Anny Pilewicz utrzymany jest w poetyce sennego marzenia, to symboliczna opowieść o przemianie. Z ciemności, z jasnej plamy Księżyca-meduzy rodzi się kobieta oddychająca pod wodą. Kobieta śni, a z tego snu wyłaniają się oceaniczne przestrzenie pełne głębinowych istot. W głębi oceanu lub ludzkiej podświadomości dokonują się alchemiczne przemiany, prowadzące w finale do powstania nowej przeobrażonej jaźni.

W efektach wizualnych – uzyskanych w dużej mierze za pomocą technik analogowych, finalnie też w pewnym stopniu dzięki narzędziom komputerowym – wykorzystane zostały płynne substancje (woda, tusz, farba, olej) w różnych kolorach i o różnych konsystencjach, mieszane w przezroczystych naczyniach. W ścieżce dźwiękowej, skomponowanej specjalnie do video, Rafał Iwański opierał się na brzmieniu przetwarzanych analogowo i cyfrowo generatorów elektronicznych i instrumentów akustycznych oraz modyfikowanych nagraniach dźwięków wody pochodzących z różnych źródeł. W celu wywołania zintensyfikowanego odbioru, twórcy tego projektu wykorzystują między innymi efekt synestezji, formy korespondują ze sobą w wymiarze wizualnym i audytywnym.

Całość trwa 40 minut i składa się z 6 audiowizualnych części, które można potraktować także jako 6 osobnych dzieł audio-video.

Pierwsza wersja projektu AQUALUNA była prezentowana w ramach 3. Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway w Toruniu, 13.08.2011 r. (pełnia Księżyca, Brama Mostowa w pobliżu Wisły). Ogromne znaczenie miała konkretna czasoprzestrzeń (brama – miejsce graniczne
usytuowane między miastem a rzeką). 13 sierpnia to także starorzymskie święto bogini Diany – bogini Księżyca, łowów, przyrody. Projekt został zakwalifikowany w ramach konkursu i cieszył się bardzo dobrym odbiorem publiczności. Prace nad ostateczną i skończoną wersją audio-video, w celu wydania na nośniku DVD (+ osobno ścieżka dźwiękowa na CD) trwały ponad rok.

Dostępność: dostępne

Cena: 39,00 zł
EGZ,CPY

ARSZYN / DUDA ŚĘ CD

ARSZYN / DUDA ŚĘ CD
ARSZYN / DUDA ŚĘ CD

Jakub Knera (trojmiasto.pl):
" "ŚĘ" najprościej określić jako "zaplanowane spotkanie z improwizowaną muzyką nagraną na żywo w studiu". To płyta doskonale obrazująca wolność w muzyce, przykuwająca uwagę każdym detalem, w rezultacie czego trudno jest się od niej oderwać.
(...)
Płyta już od pierwszych dźwięków brzmi niepokojąco. Muzyka wynurza się tajemniczo z oddali i wprowadza odrobinę niepokoju - zarysowują się lekkie uderzenia w perkusję, na które nakłada się wyraziście brzmiący saksofon. Muzycy hałaśliwie penetrują możliwości swoich instrumentów, łącząc w sobie potężn
e brzmienie talerzy i bębnów Topolskiego z piskliwym i zawodzącym saksofonem Dudy. Innym razem, niemal na granicy ciszy, w skupieniu koncentrują się na sonorystycznym brzmieniu swoich instrumentów i najdrobniejszych dźwiękowych detalach. (...)"

Dostępność: dostępne

Cena: 35,29 zł
EGZ,CPY

AUTOBIOGRAFIA POD CIŚNIENIEM +DVD

AUTOBIOGRAFIA POD CIŚNIENIEM +DVD
AUTOBIOGRAFIA POD CIŚNIENIEM +DVD

 

"Tylko nieliczni przeżyli nurkowanie poniżej 240 metrów. Jest ich tylu, ilu kosmonautów, którzy stanęli na Księżycu. Sheck Exley pozostaje jednym z tych wybrańców, nawet dziś, piętnaście lat po dniu, kiedy zginął w wieku zaledwie 45 lat." - Nuno Gomes rekordzista w nurkowaniu głębokim

"Nurkowanie w jaskiniach to najbardziej ryzykowny rodzaj nurkowania, potrafi jednak dostarczyć wrażeń, jakich nie da się porównać z niczym innym". - Leszek Czarnecki rekordzista świata w nurkowaniu jaskiniowym

"Sheck Exley wiedział, że eksploracja to cel, dla którego można poświęcić bardzo dużo, zyskując satysfakcję wspólną wszystkim zdobywcom". - Krzysztof Starnawski odkrywca MS Goi, rekordzista Polski w nurkowaniu jaskiniowym

"Sheck Exley odkrywa świat podwodnych jaskiń, jak kiedyś podbijano Dziki Zachód. Z kowbojskim sprytem radzi sobie z problemami, z kamienną twarzą szeryfa mierzy się z niebezpieczeństwem, z odwagą wyznacza nowe granice". - Małgorzata Popienia "Wielki Błękit"

"Sheck opisuje sytuacje, które większość zwykłych zjadaczy chleba przyprawiłyby o śmiertelne przerażenie, z uśmiechem i pewnością siebie, ale i z wielkim szacunkiem dla sił przyrody". - Krzysztof Rąpała Onet Podróże

"Tu nie trzeba 'dopalaczy'. Adrenalina sama skacze do poziomu graniczącego z niedozwolonym dopingiem. Ta książka 'powinna być zabroniona', ale dopóki jeszcze nie jest, to koniecznie trzeba ją przeczytać i choć przez chwilę poczuć jak zdobywcy głębin, balansujący na granicy życia i śmierci". - Darek Matyja Polskie Radio Euro

Dostępność: dostępne

Cena: 69,99 zł
EGZ,CPY

BARTEK KULIK PÓŹNE LATO (MTJ)

BARTEK KULIK PÓŹNE LATO (MTJ)
BARTEK KULIK PÓŹNE LATO (MTJ)

 Zespół został założony w 2015 roku przez muzyków związanych z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz zespołem Disparates. Punktem wyjścia stały się piosenki Bartka Kulika inspirowane muzyką folkowych songwriterów lat sześćdziesiątych. Na pierwszą płytę Późnego Lata (która oprócz wspomnianego folku zawiera także elementy piosenki poetyckiej, muzyki filmowej, cygańskiego jazzu i alternatywnego rocka) składa się trzynaście utworów. Muzyka grana przez zespół oparta jest w dużej mierze na klasycznym brzmieniu instrumentów akustycznych (smyczki, instrumenty dęte, instrumenty etniczne). Zespół celowo zrezygnował z dobrodziejstw, jakie niosą ze sobą nowe technologie, w tym z brzmień „syntetycznych”.W warstwie tekstowej utworów mieszają się elementy baśniowości z codzienną prozą, bezpośrednie odniesienia do obecnych sytuacji społecznych czy nawet politycznych z symboliczną, nie stroniącą od surrealizmu poetyką. Całość: muzyka i tekst, tworzą swoisty realno-magiczny świat, w którym słuchacz ma pewną przestrzeń do indywidualnej interpretacji. Skład zespołu: Bartek Kulik – wokal, gitara, ukulele, mandolina; Agnieszka Grajkowska-Wierzba – saksofony; Grzegorz Bojanowski – bas; Przemek Rynkowski – akordeon, dzwonki; Wojtek Skruszewicz – skrzypce; Łukasz Tur – waltornia, skrzydłówka; Adam Zaguła – perkusja.
tracklista:
1. 10 lat później
2. Latawiec
3. Bruno
4. Późne lato
5. Grześ
6. Garda
7. Piosenka marcowa
8. Piosenka sierpniowa
9. Piosenka grudniowa
10. Czarna róża
11. Lea
12. Zuzia
13. Major melduje się w Dreźnie

Dostępność: dostępne

Cena: 39,99 zł
EGZ,CPY

ETHAN FROME MP3

ETHAN FROME MP3
ETHAN FROME MP3

Niezwykła opowieść o prawdziwych uczuciach, wewnętrznym rozdarciu, samotności i namiętności przeplatanej z życiowymi rozterkami.
Powieść przedstawia nam historię angielskiego farmera Ethana Frome’a, który porzuca swe ambicje by poświęcić się gospodarstwu oraz schorowanej żonie Zeenie. Brak miłości i satysfakcji ze związku rodzi u bohaterów frustracje i samotność. Wszystko zmienia się gdy do gospodarstwa wprowadza się Meetie, młoda kuzynka Zeenie. Namiętny romans rodzący się pomiędzy tytułowym Ethanem a Meetie daje mężczyźnie drugi oddech, rozbudza uśpione serce, stając się tym samym jego największym życiowym ciężarem…

Losy bohaterów pozwalają nam sięgnąć do głęboko ukrytych pragnień i instynktów, które zwykle skutecznie hamowane są przez wewnętrzne morale i konwenanse.

Dostępność: dostępne

Cena: 21,95 zł
EGZ,CPY

FONETYKA CIECHOWSKI CD

FONETYKA CIECHOWSKI CD
FONETYKA CIECHOWSKI CD

 Fonetyka to melodyjne granie wypełnione genialnymi tekstami. Na płycie znajdą się wyłącznie opracowania tekstów Ciechowskiego, do których najwybitniejszy poeta polskiego rocka nie skomponował muzyki. Fonetykę trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzycznego. Jeśli byłyby konieczne jakieś ramy, z definicji zespołowi najbliżej do polskiej alternatywy. W muzyce Fonetyki nie ma rockowego hałasu, nie ma tu kalkomanii i obliczonych z rzemieślniczą precyzją hitów – to muzyka do słuchania i do myślenia. Priorytetem grupy jest przekaz, teksty muszą być wybitne. Warstwę słowną wypełniają od początku zespołu sięgającego 2010 roku teksty takich artystów, jak Rafał Wojaczek, Andrzej Bursa, a teraz również Grzegorz Ciechowski. Fonetyka "Ciechowski" to album złożony z dziewięciu utworów, w których artyści głównie poruszają tematy metafizyczne i komentują współczesną polską rzeczywistość.

Dostępność: dostępne

Cena: 38,00 zł
EGZ,CPY

FUGA DVD (KINO ŚWIAT)

FUGA DVD (KINO ŚWIAT)
FUGA DVD (KINO ŚWIAT)

Dostępność: dostępne

Cena: 29,99 zł
EGZ,CPY

GŁĘBINY PACYFIKU DVD

GŁĘBINY PACYFIKU DVD
GŁĘBINY PACYFIKU DVD

W czasie jednego z najambitniejszych projektów w historii zdjęć podwodnych, trzydziestoosobowy zespół nurków, biologów morskich i filmowców przemierzył trzy tysiące kilometrów pośród maleńkich wysepek Mikronezji na Oceanie Spokojnym.

Misją zespołu było znalezienie nowych gatunków ryb w odległych, niezbadanych morskich głębinach i przyjrzenie się niezwykłemu bogactwu życia na jednych z najcudowniejszych raf koralowych na Ziemi. Dzięki najnowszym technologiom i genialnym oddycharkom, nurkowie mogli zejść głębiej niż jakakolwiek ekipa filmowa przed nimi. Podczas tych niezwykle niebezpiecznych zejść, docierali do najmniej zbadanych rejonów oceanu – leżącej na głębokości między 60

a 150 metrów „strefy mroku”.

W Mikronezji znajdują się jedne z najgłębszych rowów oceanicznych na naszej planecie. Ich zbocza stromo opadają w głębiny zaledwie kilkaset metrów od brzegów wysp. To idealne miejsca do nurkowania głębinowego. Można tam zobaczyć niezwykłą różnorodność morskiego życia i poszukać nowych gatunków ryb. W lazurowych wodach zespół badał wraki statków z drugiej wojny światowej, oglądał cudownie barwne rafy koralowe, by potem zejść głębiej, gdzie wspaniały podmorski krajobraz powoli zatapia się w mroku.

Niektóre z pacyficznych wysp są tak oddalone od zaludnionych okolic, że bardzo nieliczne osoby docierały tam, by badać życie w oceanie. W niektórych miejscach nie nurkował nikt, aż do czasu, gdy przybył tam zespół „Głębin Pacyfiku”.

Tworzenie serialu było więc prawdziwą wyprawą eksploratorów, pełną przygód, niebezpieczeństw i wspaniałych odkryć.

Czas trwania: 150minut
Dźwięk: Dolby Digital 2.0
Napisy: polskie
Wersje językowe: angielski
Format obrazu: 16:9.

Dostępność: dostępne

Cena: 55,90 zł
EGZ,CPY

GRIBOJEDOW CD BRUNO Z GRUDZIĄDZA

GRIBOJEDOW CD BRUNO Z GRUDZIĄDZA
GRIBOJEDOW CD BRUNO Z GRUDZIĄDZA

Album "Bruno z Grudziądza" to poezja Ryszarda Milczewskiego Bruno w interpretacji muzycznej zespołu Gribojedow. Jednak nie jest to tak zwana "poezja śpiewana" ani łączenie na siłę tekstów z określonym gatunkiem muzyki. Zamierzeniem muzyków było przedstawienie postaci poety za pomocą różnych środków stylistycznych.

Dostępność: dostępne

Cena: 38,00 zł
EGZ,CPY

GRIBOJEDOW CD WON TO NOW

GRIBOJEDOW CD WON TO NOW
GRIBOJEDOW CD WON TO NOW

Najnowszy album zespołu Gribojedow

"WON TO NOW"

muzyka i słowa: Gribojedow
realizacja nagrań i wstępny mix: Marcin Lampkowski
mix/mastering/produkcja: Jan Jakub Mularzuk
opracowanie graficzne: Yoyo Design

Dostępność: średnia ilość

Cena: 38,00 zł
EGZ,CPY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl