Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Polecamy
PLAKAT HELMUT NEWTON B1 DUŻY
PLAKAT HELMUT NEWTON B1 DUŻY

10,00 zł

EGZ,CPY
AHAT ILI. SIOSTRA BOGÓW
AHAT ILI. SIOSTRA BOGÓW

95,00 zł

EGZ,CPY
RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ
RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

30,00 zł

EGZ,CPY
PRZEBŁYSKI
PRZEBŁYSKI

62,00 zł

EGZ,CPY

KSIĄŻKI O SZTUCE

CIAŁO FILMU MEDIUM OBECNEGO W POWOJENNEJ AMERYKAŃSKIEJ AWANGARDZIE FILMOWEJ

CIAŁO FILMU MEDIUM OBECNEGO W POWOJENNEJ AMERYKAŃSKIEJ AWANGARDZIE FILMOWEJ
CIAŁO FILMU MEDIUM OBECNEGO W POWOJENNEJ AMERYKAŃSKIEJ AWANGARDZIE FILMOWEJ

Marta Kosińska w książce „Ciało filmu. Medium obecnego w powojennej amerykańskiej awangardzie filmowej” opowiada z ogromnym zaangażowaniem i pasją badawczą o praktykach artystycznych, które ukonstytuowały amerykańską awangardę filmową. Autorka proponuje interdyscyplinarne spojrzenie na tę ukształtowaną po II wojnie światowej formację artystyczną, ukazywane przez nią problemy i tematy przecinają bowiem obszary zainteresowania kulturoznawstwa, filozofii, historii sztuki i filmu. W sposób krytyczny, ale i z niezwykłą erudycją opisuje postaci, zdarzenia, filmy, instytucje, które kształtują historię filmowej awangardy. Odsłania związki i opozycje, w jakich funkcjonowało to środowisko artystyczne, przedstawia też sposoby, poprzez które konstruowano zróżnicowaną wspólnotę, dla której punktem odniesienia mogła być Wielka Awangarda. Marta Kosińska błyskotliwie analizuje koncepcje i wysiłki twórcze tego środowiska, kieruje także uwagę na szereg zjawisk, mogących stanowić pole intertekstualnych odwołań dla współczesnej sztuki, nie tylko filmowej. „Ciało filmu” to lektura, która nie tylko pozwoli zdobyć bogatą wiedzę o twórczości teoretycznej i artystycznej takich postaci jak Maya Deren, Jonas Mekas czy Stan Brakhage – to także interesująca, wnikliwa i oryginalna propozycja przyjrzenia się powojennej amerykańskiej awangardzie filmowej – z uwzględnieniem szerokich kontekstów społecznych oraz z wyczuleniem na czasem wieloznaczne relacje filmu artystycznego z innymi praktykami kultury.

Marta Kosińska- adiunkt w Zakładzie Badań nad Kulturą Filmową i Audiowizualną w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się teorią komunikacji, badaniem nowych mediów, animacją kultury oraz historią kultury, w szczególności filmowej i artystycznej.
Tłumaczka, krytyczka sztuki. Publikowała, między innymi w „Obiegu”, „Kulturze Współczesnej”, „Gazecie Malarzy i Poetów”, „Człowieku i Społeczeństwie”. Prowadziła cykl autorskich wykładów poświęconych awangardzie filmowej „Medialne transpozycje” w 2011 roku w Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu.

Dostępność: duża ilość

Cena:

50,00 zł

EGZ,CPY

LESZEK PRZYJEMSKI NIEISTNIEJĄCA GALERIA

LESZEK PRZYJEMSKI NIEISTNIEJĄCA GALERIA
LESZEK PRZYJEMSKI NIEISTNIEJĄCA GALERIA

Dostępność: dostępne

Cena:

49,00 zł

EGZ,CPY

MIEJSCE DO WYPEŁNIENIA

MIEJSCE DO WYPEŁNIENIA
MIEJSCE DO WYPEŁNIENIA

Dostępność: dostępne

Cena:

35,00 zł

EGZ,CPY

PODSTAWOWE FUNKCJE ŻYCIOWE

PODSTAWOWE FUNKCJE ŻYCIOWE
PODSTAWOWE FUNKCJE ŻYCIOWE

Nowa publikacja Galerii Miejskiej Arsenał, „Podstawowe funkcje życiowe”, obejmuje związki dizajnu i sztuki / nauki i magii / logiki i intuicji, prezentując prace artystów i projektantów: Jerzego Goliszewskiego, Eno Henze, Kosmos Project (Ewy Bochen i Macieja Jelskiego), Łukasza Palucha, Michała Piaseckiego i Ewy Żuchnik – którzy wzięli udział w październikowej wystawie w Arsenale. Na prawie 100 stronach znaleźć można dokumentację wystawy, kuratorską interpretację Magdy Popławskiej, jak również mniej bezpośrednio nawiązujące do ekspozycji rozważania Joanny Walewskiej o naturze technologii. Koncepcja graficzna Krzysztofa Ignasiaka (współtworzącego poznańskie studio bękarty) wprowadza nowe punkty odniesienia i przywołuje klimat wystawy. Dla miłośników dobrego projektowania i kolekcjonerów wrażeń zmysłowych!

Dostępność: dostępne

Cena:

24,00 zł

EGZ,CPY

ROZMOWY I TEKSTY KRYTYCZNE

ROZMOWY I TEKSTY KRYTYCZNE
ROZMOWY I TEKSTY KRYTYCZNE

 Książka „Rozmowy i teksty krytyczne” jest zbiorem wywiadów, esejów i wypowiedzi artysty, które ukazały się w różnych publikacjach, w czasopismach lub książkach w latach 1984–2018 oraz takich, które do tej pory nie były nigdzie ogłoszone. Są to teksty dotychczas nietłumaczone na język polski lub takie, które z różnych powodów pozostają mało znane. Kluczem doboru materiału drukowanego w tej książce jest próba stworzenia zbioru tekstów odmiennego od tych, które były dotąd publikowane. Zazwyczaj wydawnictwa dotyczące twórczości Wodiczki koncentrują się na opisie i analizie jego projektów artystycznych. „Rozmowy i teksty krytyczne”, nie pomijając działań artystycznych – podstawowego narzędzia ekspresji artysty – skonstruowane zostały przede wszystkim wokół refleksji teoretycznej, politycznej i etycznej, które stanowią fundament jego twórczości. […]

Dostępność: dostępne

Cena:

39,00 zł

EGZ,CPY

STRATEGIE BUNTU KATALOG WYSTAWY

STRATEGIE BUNTU KATALOG WYSTAWY
STRATEGIE BUNTU KATALOG WYSTAWY

Katalog wystawy STRATEGIE BUNTU Galeria Miejska "Arsenał" w Poznaniu 28.08.2015 - 11.10.2015
Artyści: Jacek Adamas, Wojciech Korkuć, Grupa The Krasnals, Jerzy „Jurry” Zieliński, Zbigniew Warpechowski
Kurator: Piotr Bernatowicz
Współpraca koordynacyjna: Marcel Skierski

Wystawa zaprezentuje sztukę, którą można odczytywać jako wyraz sprzeciwu i buntu wobec współczesnych nurtów społecznych i kulturowych totalizujących myślenie i destruujących wartości. Pojęcie artystycznego buntu zostało dziś pozbawione związanego z nim niegdyś etosu. Kojarzy się z marketingowym chwytem, wywołaniem skandalu, który powoduje tylko nagłośnienie nazwiska artysty i błyskawiczne wejście do systemu świata sztuki, skonsumowanego przez nagrody, granty, zakupy do kolekcji. Bunt spowszedniał. Są jednak obszary współczesności wobec których artyści buntują się rzadko. Obszary, które podporządkowane zostały politycznej poprawności manipulującej językiem i sposobem myślenia o świecie. Na miejsce pojęć i wartości umożliwiających rozumienie świata wprowadza tyranię komunałów.

Wystawa jest próbą dotarcia do postaw artystycznego buntu opierającego się o ginący dziś etos. To bunt nie tyle przeciw, ale w obronie zanikających w sztuce wartości i postaw. Zaprezentowane zostaną prace Jerzego „Jurry” Zielińskiego, Zbigniewa Warpechowskiego, Jacka Adamasa, Wojciecha Korkucia, Grupy The Krasnals. Artyści reprezentują różne obszary sztuki współczesnej, posługują się różnymi mediami: od tradycyjnego malarstwa, poprzez performance, plakat, film, instalację i obiekt artystyczny. Nie wiąże ich jeden nurt czy środowisko artystyczne, są indywidualnościami łączącymi ściśle swoją twórczość z życiem, pozostając nieco obok współczesnego świata sztuki, choć bardzo blisko współczesnego życia.

Dostępność: dostępne

Cena:

39,00 zł

EGZ,CPY

W STRONĘ INSTYTUCJI KRYTYCZNEJ

W STRONĘ INSTYTUCJI KRYTYCZNEJ
W STRONĘ INSTYTUCJI KRYTYCZNEJ

„W stronę instytucji krytycznej” to projekt interdyscyplinarny, na który składają się wystawa, rezydencje artystyczno-badawcze, publikacja oraz szereg działań o charakterze krytyczno-edukacyjnym, związanych z zagadnieniem krytyki instytucjonalnej i nowej muzeologii. Punktem wyjścia zadania jest Galeria Miejska Arsenał jako publiczna instytucja sztuki współczesnej, jej sposoby funkcjonowania oraz status, które w ostatnich miesiącach były głośno komentowane w Poznaniu i w środowiskach twórczych całej Polski. Koncepcja projektu odnosi się do praktyk artystycznych i praktyk środowiska kuratorów, krytyków i edukatorów sztuki, które to praktyki zostały w historii sztuki i kultury określone mianem krytyki instytucjonalnej. Poddając pod namysł te praktyki, przemyślenia i historię artystyczno-krytycznych działań rozpatrujących rolę instytucji sztuki w rzeczywistości społecznej, realizujemy przedsięwzięcie, które konstytuować może podstawy do rewizji i przemyślenia form i sposobów działania Galerii Miejskiej Arsenał obecnie i w przyszłości.

Dostępność: dostępne

Cena:

35,00 zł

EGZ,CPY

WRACAJĄC DO ŹRÓDEŁ

WRACAJĄC DO ŹRÓDEŁ
WRACAJĄC DO ŹRÓDEŁ

Czy bycie dyplomowanym artystą to powołanie, profesja czy zobowiązanie społeczne?
Jak widzi dziś swoją rolę młody adept fotografii - twórca obrazów?

Książka jest udanym połączeniem zapisu praktyki artystycznej (katalog wystawy) z rozważaniami teoretyków i krytyków na temat dzisiejszego statusu twórcy obrazów, wielorakich sposobów postrzegania jego artystycznej autonomii i społecznych zobowiązań. Powodu do rozważań na wspomniane tematy dostarczyła wystawa "Wracając do źródeł", jubileuszowa prezentacja absolwentów kierunku fotografia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przegląd dokonań wybranych młodych twórców sztuki fotografii skłonił autorów niniejszego zbioru - zarówno artystów, jak i teoretyków - do rozważań na temat aktualnej sytuacji absolwenta sztuki, jego miejsca we współczesnym dyskursie.

Dostępność: dostępne

Cena:

39,00 zł

EGZ,CPY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl