Opcje przeglądania
Producent
Polecamy
FANGOR PRACE NA PAPIERZE W KOLORZE
FANGOR PRACE NA PAPIERZE W KOLORZE
1 000,00 zł
EGZ,CPY
WĄSKI PAS LĄDU
WĄSKI PAS LĄDU
45,00 zł
EGZ,CPY
THE WOMEN WHO CHANGED ART FOREVER
THE WOMEN WHO CHANGED ART FOREVER
89,90 zł
EGZ,CPY
REMBRANDT THE SELF-PORTRAITS
REMBRANDT THE SELF-PORTRAITS
249,00 zł
EGZ,CPY
DWOJE LUDZI
DWOJE LUDZI
29,00 zł
EGZ,CPY

KSIĄŻKI O SZTUCE

POW Ilustrowany atlas architektury Powiśla

 POW Ilustrowany atlas architektury Powiśla
POW Ilustrowany atlas architektury Powiśla

 W dwujęzycznym przewodniku znajdziecie 60 mniej lub bardziej znanych obiektów, założeń architektonicznych, rzeźb i dekoracyjnych detali znajdujących się u stóp skarpy wiślanej, od Mostu Śląsko-Dąbrowskiego po Trasę Łazienkowską: wielkomiejskie kamienice i miejskie wille, mosty, szkoły i siedziby ważnych instytucji, mozaiki i (płasko)rzeźby, budynki Kuryłowiczów, Szyllera, Gutta i wielu innych wybitnych architektów. Wszystkie fachowo opisane i pokazane na syntetycznych ilustracjach, na których budynki wyglądają, jakby wróciły z miejskiego krajobrazu na deski kreślarskie.

Dostępność: dostępne

Cena: 45,00 zł
EGZ,CPY

(DY)FUZJE ZWIĄZKI LITERATURY I SZTUKI W POLSCE PO 1945 ROKU

(DY)FUZJE ZWIĄZKI LITERATURY I SZTUKI W POLSCE PO 1945 ROKU
(DY)FUZJE ZWIĄZKI LITERATURY I SZTUKI W POLSCE PO 1945 ROKU

Publikacja jest efektem projektu realizowanego w Muzeum Sztuki w Łodzi w kooperacji z Zakładem Literatury XX iXXI wieku UŁ. Badania, prowadzone w duchu case studies, koncentrowały się na zjawiskach świadczących o przywiązaniu artystów do rozmaitych wariantów awangardowo pojętej zasady integracji sztuk. Akcentowały one także zbieżność dążeń twórców w Polsce po 1945 roku w różnych kontekstach społeczno-politycznych, instytucjonalnych czy nawet towarzyskich.
Książka dotyczy sojuszy i analogii w obrębie sztuk wizualnych i literatury – zarówno ponad ich zwyczajowo respektowanymi formułami, jak i w umownie przestrzeganych i honorowanych granicach. Autorzy zgromadzonych tekstów starają się uchwycić wzajemne artystyczne stymulowanie w rozprzestrzenianiu konkretnych idei, a zarazem interesuje ich zmiana usytuowań i optyk w postrzeganiu pozornie dobrze znanych zagadnień; innymi słowy – wszystko to, co kryje się w semantycznym potencjale tytułowych „(dy)fuzji”.
„Tom ma wyraźny rys nowatorski – i to zarówno w płaszczyźnie rewelatorskiej (tam, gdzie mowa jest o zjawiskach słabo zbadanych), jak i w obszarze repetycji (tam, gdzie poruszane są zagadnienia nie najgorzej opracowane). [...] Wyłania się też w nim pewien dział by tak rzec, poznawczy. Po jednej jego stronie sytuują się przyczynki do twórczości bardzo znanych i znanych artystów (Białoszewski, Brzozowski, Buczkowski, Czycz, Haupt, Kantor, Peiper, Strzemiński, Themerson), z drugiej natomiast strony otrzymujemy kompetentne teksty, poświęcone artystom i zjawiskom znanym mniej lub niemal wcale (Bruszewski, Dłużniewski, Kryszkowski, Partum czy też sztuka artzinów). Siłą rzeczy, te pierwsze przyczynki wymagają podjęcia swoistego agonu z badaczami-poprzednikami, te drugie zaś stanowią nowość intelektualną niejako same przez się. Takie zestawienie wydaje się bardzo ożywcze dla wymowy całej publikacji”.
Z recenzji dr. hab. Piotra Łuszczykiewicza, prof. UAM

Dostępność: dostępne

Cena: 65,00 zł
EGZ,CPY

(NIE)ŚWIADOMOŚĆ TEATRU. WYPOWIEDZI I ROZMOWY

(NIE)ŚWIADOMOŚĆ TEATRU. WYPOWIEDZI I ROZMOWY
(NIE)ŚWIADOMOŚĆ TEATRU. WYPOWIEDZI I ROZMOWY

Antologia kobiecej myśli teatralnej, która pozwala na usłyszenie kobiecego głosu nie tyle w pracy i dziele, ile w refleksji nad nimi, w autokomentarzach i wspomnieniach, w zapisie doświadczenia, w perspektywie metateatralnej, historycznej, instytucjonalnej i, nade wszystko, osobistej. Trzecia z książek powstałych w ramach projektu HyPaTia – kobieca Historia Polskiego Teatru.

„(Nie)świadomość teatru, poza upodmiotowieniem kobiecego głosu, a zarazem odsłonięciem jego dystynktywnych cech, ma także aspekt jawnie polemiczny. Jest bowiem, oczywiście tylko w pewnym sensie, odpowiedzią na antologię Świadomość teatru. Polska myśl teatralna drugiej połowy XX wieku wydaną pod redakcją Wojciecha Dudzika w Wydawnictwie Naukowym PWN w 2007 roku, w której na pięćdziesiąt osiem zamieszczonych tekstów jest zaledwie pięć napisanych przez kobiety i dwa, których są współautorkami, a pod względem objętości wypowiedzi kobiet zajmują niewiele ponad pięć procent całości” – pisze we wstępie Joanna Krakowska.

Dostępność: dostępne

Cena: 20,00 zł
EGZ,CPY

10 LAT EMOCJI POLSKIE KINO 2005-2015

10 LAT EMOCJI POLSKIE KINO 2005-2015
10 LAT EMOCJI POLSKIE KINO 2005-2015

Pamiętam, jak ci, co znali dokonania polskiej szkoły filmowej czy kina moralnego niepokoju, jeszcze dziesięć lat temu załamywali ręce z rozpaczy: w roku 2005 na wszystkie polskie filmy sprzedano 800 tysięcy biletów. Po dziesięciu latach na obejrzenie polskiego filmu – i to w warunkach ostrej konkurencji zagranicznej
– wybrało się do kina ponad 11 milionów osób. Tak trzymać.
Agnieszka Odorowicz
Krytyk filmowy, zahibernowany kilkanaście lat temu, przebudziwszy się w dzisiejszych czasach, przeżyłby szok. Nie ze względu na polityczne zwroty i kataklizmy, aquaparki, autostrady czy niespodziewane sukcesy polskich sportowców. Mało bowiem co zmieniło się w Polsce tak bardzo jak kinematografia. Co się wydarzyło w ciągu tych dziesięciu lat, że tak gruntownie odmienił się obraz polskiego kina i jego miejsca – nie tylko w kraju? Jak w ogóle możliwa była ta zmiana? Czas opowiedzieć sobie tę niezwykłą historię.
Wojciech Orliński (ur. 1969) – dziennikarz „Gazety Wyborczej”.
Autor kilku książek, m.in. Co to są sepulki – wszystko o Stanisławie Lemie (2005), Ameryka nie istnieje (2009) i Internet – czas się bać (2013). Prowadzi bloga Ekskursje w dyskursie.

Dostępność: dostępne

Cena: 69,99 zł
EGZ,CPY

100 ALL-TIME FAVOURITE MOVIES OF THE 20TH CENTURY

100 ALL-TIME FAVOURITE MOVIES OF THE 20TH CENTURY
100 ALL-TIME FAVOURITE MOVIES OF THE 20TH CENTURY

Take a journey through the makers and shapers of celluloid history. From horror to romance, noir to slapstick, adventure to tragedy, Western to new wave, this selection gathers the greats of 20th-century cinema into one indispensable guide to movie gold.

The collection is arranged chronologically and in an extra-handy format. Film entries include a synopsis, cast/crew listings, technical information, actor/director bios, trivia, and lists of awards, as well as film stills, production photos, and the original poster for each film.

From Metropolis to Modern Times, A Clockwork Orange to Buñuel’s The Young and the Damned, from the blockbusters to lesser-known masterpieces, thumb through and transform a quiet evening into an unforgettable screen encounter.

Dostępność: dostępne

Cena: 79,00 zł
EGZ,CPY

100 INTERIORS AROUND THE WORLD

100 INTERIORS AROUND THE WORLD
100 INTERIORS AROUND THE WORLD
Making stops in North and South America, Europe, Asia, Africa and Australia, this edition rounds up some of today’s most exceptional and inspiring interiors across six continents. From rustic minimalism to urbane eclecticism, the selection celebrates a global spectrum of styles, united by authenticity, a love of detail, and a zest for individual expression that will never go out of fashion.

Includes interiors in Argentina, Brasil, China, Cuba, Denmark, France, Germany, Greece, Indonesia, Italy, Japan, Kenya, Morocco, South Africa, Spain, Sweden, Turkey, the UK, the USA, and many more countries.

With pictures by leading interior photographers including: Xavier Béjot, Pieter Estersohn, Marina Faust, Reto Guntli, François Halard, HieplerBrunier, Ditte Isager, Nikolas Koenig, Ricardo Labougle, Eric Laignel, Åke Lindman, Thomas Loof, Jason Schmidt, Mark Seelen, René Stoeltie, Tim Street-Porter, Vincent Thibert, Simon Upton, Paul Warchol.

 

Dostępność: dostępne

Cena: 79,00 zł
EGZ,CPY

100 LAT MODY MĘSKIEJ

100 LAT MODY MĘSKIEJ
100 LAT MODY MĘSKIEJ

Bogata, wyczerpująca kolekcja ilustracji, ukazująca zmiany w modzie męskiej w ciągu ostatnich 100 lat, z tekstem autorstwa historyka mody, Cally Blackman, Rzadko publikowane fotografie i ilustracje prezentują, w miarę jak mijał wiek, eleganckie krawiectwo z Savile Row i solidność uniformów khaki i dżinsowych, a także pracownie, w których powstawały wspaniałe fasony i zestawienia kolorów. Ta unikatowa książka, poprzez bogactwo ciekawych ilustracji, ukazuje ewolucję ubiorów męskich, od tych praktycznych do niezwykle wykwintnych i ozdobnych. Wpływy twórczości Pierre’a Cardina, Giorgia Armaniego, Ralpha Laurena i innych projektantów ukazano w zestawieniu z wpływami mody ulicznej z lat sześćdziesiątych XX wieku, sceny punkowej i klubowej, zawierając historię rozwoju rynku ubiorów męskich w jednej, bezcennej książce. 100 lat mody męskiej będzie nieocenioną pomocą dla wszystkich studentów, historyków i teoretyków mody i miłośników męskich ubiorów
Fragment wstępu
Ta książka przywraca właściwą rangę modzie męskiej – do niedawna uważanej za podrzędną w stosunku do mody damskiej. Historia mody pomija w olbrzymiej części ubiory męskie XX wieku, uważane za nieciekawe w porównaniu z oczywistym urokiem ubiorów kobiecych. Takie pojmowanie zawdzięczamy częściowo ogólnej akceptacji teorii J.C. Flügela o „wielkim męskim wyrzeczeniu się” mody, zawartej w dziele The Psychology of Clothes (Psychologia ubioru), opublikowanym w 1930 r. James Laver, poważany historyk ubiorów, poparł tę teorię w swym dziele Taste& Fashion (1937 r.), w którym stwierdzał, że mężczyźni nie byli w stanie konkurować z kobietami w dziedzinie mody od końca XVIII wieku aż do tak zwanej peacock revolution („pawiej rewolucji”) w latach sześćdziesiątych XX wieku. Jednakże na długo przedtem mężczyźni zdradzali zainteresowanie stylowymi ubiorami; nie tylko nosili pięknie skrojone garnitury, ale także ubierali się w awangardowe, a nawet „wywrotowe” stroje pod tym względem pozostawiając kobiety daleko w tyle. Faktem jest, że w poprzednim stuleciu męskie ubiory wywarły dużo większy wpływ na modę kobiecą niż kobiece na męską.
PATRONI MEDIALNI:
polki.pl, dlaLejdis.pl, MODA MĘSKA, FASHIONBUSSINES.PL, FASHIOM MAGAZINE, FASHION NOW.pl, sophisli.pl

Dostępność: dostępne

Cena: 89,00 zł
EGZ,CPY

100 MOVIES OF THE 2010'S

100 MOVIES OF THE 2010'S
100 MOVIES OF THE 2010'S

Cinema has likely never been written off so often. In the decade of the 2010s, it is true, much has changed – both in how we watch movies, and in how we see ourselves. Social media and the internet have shaped a new understanding of the self and the world. As streaming services multiplied our viewing options and video games offered alluring realities of their own, the big screen faced serious competition. Even before the usual delays between theatrical release and further distribution became ever shorter, movies often found themselves downgraded to mere “content”, to be clicked at on colorful screen tiles. Are all that remain to cinema its cult of celebrity, blockbusters, and computer-animated visual effects?

Dostępność: dostępne

Cena: 219,00 zł
EGZ,CPY

100 PYTAŃ O JEDWABIU

100 PYTAŃ O JEDWABIU
100 PYTAŃ O JEDWABIU

 Jedwab to skarb Chin i klejnot Wschodu, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii i odegrał doniosłą rolę na scenie kultury światowej. Historia produkcji jedwabiu sięga ponad tysiąca lat. Jak powstaje jedwab? Jak doszło do jego odkrycia? Czym był Jedwabny Szlak? Na te i wiele innych pytań odpowiada ta publikacja, która powstała w chińskim Muzeum Jedwabnictwa znajdującego się w Hangzhou u stóp góry Yuhuang nad brzegiem Jeziora Zachodniego. Jest to także muzeum państwowe, które będąc jednocześnie największym w Chinach ośrodkiem gromadzenia zabytków tkackich, ich wystawiania, ochrony i badania, prowadzi także działalność edukacyjną w zakresie jedwabnictwa i jest bramą wprowadzającą w świat kultury jedwabiu. 100 pytań o jedwabiu to praca zespołowa, której inspiracją były pytania od zwiedzających muzeum licznych wycieczek z całego świata.

Oprawa: Miękka
Format: 14.5x21.0cm
Liczba stron: 272
Rok wydania: 2020
Język wydania: polski

Dostępność: dostępne

Cena: 29,00 zł
EGZ,CPY

100 YEARS 100 LANDSCAPE DESIGNS

100 YEARS 100 LANDSCAPE DESIGNS
100 YEARS 100 LANDSCAPE DESIGNS

Beginning with Filoli, the century-old, forward-looking estate situated just south of San Francisco, and closing with The Park, the first public garden ever created in Las Vegas, John Hill takes readers on a worldwide tour, one per year, of beautiful, inspiring, creatively designed, and historically significant landscapes. From the leafy promenades along the Ljubljanica River in Slovenia and the lush, tropical gardens at Lunuganga in Sri Lanka, to the Peace Memorial Park in Japan and the Vietnam Veterans Memorial in Washington, D.C., each of these public sites is currently accessible-a fact that makes this grouping a superb "must-see list" for landscape enthusiasts. Double-page spreads feature color images paired with Hill's insightful texts.

Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 25.0x28.0cm
Liczba stron: 224
Rok wydania: 2017
Język wydania: angielski

Dostępność: dostępne

Cena: 150,00 zł
EGZ,CPY

100 YEARS OF FASHION illustration

100 YEARS OF FASHION illustration
100 YEARS OF FASHION illustration

A visual feast of 400 dazzling images, this is a comprehensive survey of the genre over the last century. The book also offers an overview of the development of fashion, as seen through the eyes of the greatest illustrators of the day. Early in the century, fashion illustration reflected new, liberating currents in art and culture, such as the exoticism of the Ballets Russes, while the postwar period saw inspiration from the great Parisian couturiers.

Dostępność: dostępne

Cena: 74,90 zł
EGZ,CPY

100 YEARS OF MENSWEAR

100 YEARS OF MENSWEAR
100 YEARS OF MENSWEAR
A rich, comprehensive collection of images covering the revolution in menswear over the last 100 years with text by fashion historian Cally Blackman.

Rare photography and illustrations reveal the elegant tailoring of Savile Row and tough khaki and denim of the uniform and workplace giving way to an exuberant array of styles and colours as the century progresses. Packed with images of Hollywood style icons, the artist personalities of the 1930s and more, the evolution of menswear from practical to peacock is explored through a wealth of stunning pictures.

The impact of Pierre Cardin, Giorgio Armani, Ralph Lauren and other designers is contrasted with the street fashion of the 1960s, punk and the clubbing scene to bring together the story of the flourishing menswear scene in one invaluable book.

A unique collection, 100 Years of Menswear will prove indispensable for all fashion students, historians of dress and lovers of men's clothes.

About the Author

Cally Blackman is a writer and lecturer with degrees in Fashion Design and History of Art, and an MA in History of Dress from the Courtauld Institute of Art, London. She teaches on the BA Fashion History and Theory course at Central Sain t Martins College. Her previous publications include Costume: From 1500 to the Present Day (2003) and The 20s and 30s: Flappers and Vamps (2000)
 

Dostępność: dostępne

Cena: 69,00 zł
EGZ,CPY
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl