
Producent
-
ASTRA (3)
-
BELLONA (2)
-
BIAŁY KRUK (1)
-
BOSZ (2)
-
COPERNICUS CENTER (1)
-
CZARNE (3)
-
CZYTELNIK (1)
-
DIALOG (1)
-
DOBRE CZASY (2)
-
FAME ART (1)
-
FUNDACJA AUGUST (1)
-
HISTORY (2)
-
INSTYTUT PILECKIEGO (1)
-
KARAKTER (1)
-
KARTA (2)
-
KRYTYKA POLIT. (3)
-
KRYTYKA POLITYCZNA (5)
-
KRZYSZTOF BIELECKI WYDAWNICTWO-DYSTRYBUCJA-HURT (1)
-
KULTURA GNIEWU (1)
-
MAŁGORZATA GROSMAN (1)
-
MARGINESY (2)
-
MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KULTURY (2)
-
muzeum sopotu (1)
-
MUZEUM WARSZAWY (1)
-
NERITON (1)
-
OŚRODEK KARTA (1)
-
PEJZAŻ (1)
-
PENGUIN BOOKS (1)
-
PIETRUSZCZAK H. (1)
-
PIW (4)
-
port (1)
-
POZNAŃSKIE (2)
-
PRESSFORUM (1)
-
PWN (1)
-
REBIS (4)
-
RM (2)
-
THAMES & HUDSON (1)
-
UNIVERSITAS (3)
-
W PODWÓRKU (1)
-
WAB (3)
-
WIELKA LITERA (1)
-
WYD.LITERACKIE (1)
-
WYDAW.POZNAŃSKI (1)
-
WYDAWNICTWO LITERACKIE (5)
-
Wydawnictwo Naukowe PWN (2)
-
WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE (4)
-
WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego (1)
-
ZACHĘTA (1)
-
ZNAK (12)
Cena
-
od
do
ANTYROSJA HISTORYCZNE WIZJE ALEKSANDRA SOŁŻENICYNA PRÓBA POLSKIEGO ODCZYTANIA

Autor stawia tezę, że Sołżenicyn w zdecydowanej większości swych najbardziej znanych utworów (zarówno literackich jak i parahistorycznych oraz publicystycznych) traktuje ZSRR jako zaprzeczenie Rosji. Odwołuje się również do licznych wypowiedzi noblisty, znajdując potwierdzenie, że Związek Radziecki był dla niego antynomią ojczyzny wyidealizowanej Rosji. Celem autora nie było jednak tylko pokazanie cech charakterystycznych Rosji i Antyrosji w historycznej wizji A. Sołżenicyna, lecz także skonfrontowanie ich z badaniami historyków i rosjoznawców.
Dostępność: dostępne
ADIEU VARSOVIE LOSY NIEZWYKŁEJ RODZINY

Wspomnienie o utraconej tożsamości autorstwa córki ocalałych z Zagłady
Dostępność: dostępne
AGAINST WHITE FEMINISM

Książka w wersji anglojęzycznej.
Most of us believe that feminism is a force for good. In the past 200 years, it has paved the way for women to advance economically, increasing their safety and their power in society, and advocating for their needs and experiences. But not for all women.
Dostępność: dostępne
ALEKSANDRIA MIASTO, KTÓRE ZMIENIŁO ŚWIAT

Aleksandria – utopijne miasto wyśnione przez Aleksandra Wielkiego, rządzone przez Ptolemeuszy, zdobyte przez Juliusza Cezara i Napoleona Bonaparte. Miasto, które przetrwało ich wszystkich.
Dostępność: dostępne
ALIANCI

Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.
Dostępność: dostępne
APACZE

Biografia wodza szczepu Chokonen Apaczów Chiricahua, uważanego za jednego z najwybitniejszych wodzów i strategów indiańskich. Autor przebadał staranie lokalne archiwa, tak amerykańskie, jak i meksykańskie i pod pretekstem niejako przyglądania się jednemu ze sławniejszych wodzów Indian połowy wieku XIX powstał stworzył obraz dziejów ludu Apaczów.
Dostępność: dostępne
ARMIA SPARTAŃSKA

PROMOCJA - Cena det. 35 zł - lekko przybrudzony egzemplarz, delikatnie rozdwojone rogi
Dostępność: dostępne
BIZANCJUM OK. 500-1024

Ukazanie się książki Bizancjum ok. 500-1024 jest bez wątpienia wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym. Jest to pierwsza z dwóch części składających się na monumentalną pracę najwybitniejszych specjalistów, zaproszonych do współpracy przez wydawnictwo uniwersytetu w Cambridge. Autorzy jasno i obszernie omawiają w niej poszczególne okresy dziejów imperium, wszystkie ważne wydarzenia polityczne, militarne, gospodarcze i społeczne oraz istotne spory i kontrowersje religijne.
Praca stanowi niezrównane źródło wiedzy nie tylko dla bizantologów, lecz także badaczy historii Trzeciego Rzymu – Rosji, czy orbitujących wokół Bizancjum państw słowiańskich. Jest niezbędną lekturą również dla historyków Kaukazu – Gruzji, Armenii oraz orientalistów zajmujących się dziejami Egiptu, Turcji, Palestyny lub Syrii.
Podręcznik ten – prezentujący najbardziej aktualny stan badań nad wszelkimi aspektami życia w imperium i jego azjatyckich prowincjach - pozwoli dotrzeć do sedna istotnych problemów historii bizantyjskiej i zapoczątkować również w Polsce dyskusję nad wieloma kontrowersyjnymi zagadnieniami.
Dostępność: dostępne
BRAKUJĄCA POŁOWA DZIEJÓW KRÓTKA HISTORIA KOBIET NA ZIEM

Historia Polski napisana z kobiecej perspektywy przez znaną dziennikarkę i blogerkę, wzbogacona rysunkami Marty Frej.
Dostępność: dostępne
BYDGOSKI FIRTEL CZYLI KULTURA MIĘDZYWOJNIA

Uwielbiamy twierdzi, że w naszym mieście (miasteczku, dzielnicy, województwie - dopasuje do swojej sytuacji) nic szczególnego się nie dzieje. Że tutejsze życie kulturalne to nuda, beznadzieja. Dno - po prostu. Narzekamy na tę lichotę z zapałem, wzdychając do miast większych, atrakcyjniejszych, pełnych ciekawych ofert. Z długą i ciekawą historią i nowoczesnych jednocześnie. Takich, w których żylibyśmy pełną piersią. Ale, niestety... Mieszkamy tu, gdzie mieszkamy, więc siedzimy na kanapie. Bydgoszcz nie jest wyjątkiem. Oj, nie. Można nawet zawyrokować, że taką postawę bydgoszczanie mają często w genach. Bo tacy byli ich dziadkowie i pradziadkowie, którzy mówili o "artystycznej pustyni" i też narzekali. Prawda jest jedna inna. W międzywojennej Bydgoszczy był teatr, były kina oblegane przez bydgoszczan i rozmaite sale, w których wysłuchać można było koncertów, wykładów o sztuce czy spektakli muzycznych. Były biblioteki i czytelnie. Żyli tu muzycy, malarze, rzeźbiarze, pisarze, aktorzy... Działały chóry, nawet szkoła aktorska. Był też plan, by Bydgoszcz stała się Hollywood nad Brdą. Prywatnie lub zawodowo związane były z miastem takie gwiazdy międzywojnia, jak Pola Negri, Ola Obarska, Helena Grossówna, tu tworzyli Wanda Siemaszkowa czy Adam Grzymała-Siedlecki. Tu działała największa fabryka fortepianów i pianin Bruno Sommerfelda... I o tym właśnie jest "Bydgoski firtel, czyli kultura międzywojnia".
Dostępność: dostępne
CHŁOPKI OPOWIEŚĆ O NASZYCH BABKACH

Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej chałupy. Podczas, gdy Maryśki i Kaśki wyruszają do miast, by usługiwać w pańskich domach, na wsiach zostają ich siostry i matki: harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle „nie wyjść za dziada” i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo „babom szkoły nie potrzeba”
Dostępność: dostępne