
Producent
-
AGORA (1)
-
ALETHEIA (7)
-
AUSTERIA (1)
-
BELLONA (4)
-
COPERNICUS CENTER (1)
-
COPERNICUS CENTER PRESS (3)
-
CZARNE (1)
-
EPERONS-OSTROGI (1)
-
FUND. NA RZECZmyslenia im. B. Skargi (1)
-
FUNDACJA AUGUST (1)
-
KARAKTER (2)
-
KULTURA LIBERAL (2)
-
MAMMAL (1)
-
OSTROGI (3)
-
PENGUIN BOOKS (1)
-
PIW (2)
-
PWN (18)
-
REBIS (1)
-
SŁOWO/OBRAZ TER (1)
-
SŁOWO/OBRAZ TERYTORIA (2)
-
TAKO (1)
-
UNIVERSITAS (3)
-
VIS-A-VIS ETIUD (9)
-
vis-a-vis/Etiuda (2)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego (2)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego (1)
-
ZNAK (7)
-
ZWIERCIADŁO (1)
Cena
-
od
do
FILOZOFIA "KOŃCA FILOZOFII"

Filozofia "końca filozofii" autorstwa profesora Bogdana Banasiaka to pierwsza polska monografia poświęcona temu najgłośniejszemu myślicielowi współczesności.
Dostępność: dostępne
LA GAYA SCIENZA CZYLI NAUKA RADUJĄCA DUSZĘ

Jak pisze R.J. Hollingdale W La gaya scienza Nietzsche kontynuuje eksperymenty prowadzone w poprzednich książkach, ale są już niej obecne, w postaci zalążkowej, jego najdojrzalsze teorie – teoria woli mocy, śmierci Boga, nadczłowieka i wiecznego nawrotu.
Dostępność: dostępne
NIEWCZESNE ROZWAŻANIA

Niewczesne rozważania jedna z wcześniejszych prac (z 1873-74 roku) Nietzschego składają się z 3 rozpraw, w których autor omawia twórczość swoich mistrzów - historyka Jacoba Burckhardta, geniusza nie tylko muzyki Richarda Wagnera oraz szczególnie przezeń cenionego filozofa Arthura Schopenhauera (Schopenhauer jako wychowawca) - i zmierza się z ich myślą, a zarazem dokonuje radykalnej krytyki ówczesnej, zwłaszcza niemieckiej kultury.
Dostępność: dostępne
ANTYCHRYST

Dostępność: dostępne
MYŚLENIE DZIŚ 4 OBECNOŚĆ TECHNIKI

W technice niejednokrotnie widzimy ucznia czarnoksiężnika, którego spektakularne popisy trudno często odróżnić od popisów samej tylko spektakularności – tak iż jawi nam się w końcu raczej jako kukła, poruszana przez moce zgoła nietechniczne.
Dostępność: dostępne
DOBRZE SIĘ MYŚLI LITERATURĄ

Dobrze się myśli literaturą to zbiór esejów o praktykowaniu wiary w literaturę, rozumianą jako konieczność mówiącego człowieka. Ryszard Koziołek przekonuje, że ilekroć próbujemy coś wyjaśnić, porozumieć się z innym lub wyrazić własne emocje, jesteśmy skazani na literaturę. Czynimy to również bez lektury, ale jak przekonuje autor czytanie ulepsza nasze myślenie i mowę.
W myśleniu literaturą autor sięga do twórczości klasyków jak Prus, Kraszewski, Sienkiewicz, Przybyszewska czy Mrożek oraz pisarzy współczesnych Springera, Stasiuka, Pilcha czy Karpowicza. Życiorysy są dla niego równie ważne, jak fikcje, jeśli tylko pozwalają myśli ruszyć z miejsca i ćwiczyć się w wyrażaniu i opowiadaniu świata.
Dostępność: dostępne
PRAGMATYZM

William James (1842-1910) amerykański pisarz, psycholog i filozof, twórca (a własciwie współtwórca wraz z Ch. Piercem) nurtu filozoficznego zwanego pragmatyzmem, który to temin wszedł do powszechnego użycia jako synonim praktyczności, realistyczności, rzeczowości. Najogólniej mówiąc pragmatyści twierdzą iż prawdziwe są tylko te mysli, które sprawdzają się przez swe praktyczne skutki.
W "Pragmatyzmie" autor w sposób szczególnie wyraźny uwydatnia swoją koncepcję wedle której istotne jest nie odniesienie się do abstrakcyjnych teorii prawdy lecz do praktycznych konsekwencji.
Dostępność: dostępne