znajdź produkt:
zawansowane
twój kozyk
Brak produktów w koszyku
Dane produktu
ANATOME OBSERWOWAĆ I RYSOWAĆ CZŁOWIEKA
Nazwa produktu:

ANATOME OBSERWOWAĆ I RYSOWAĆ CZŁOWIEKA

Kategoria: grafika/plakat/rysunek
Wydawnictwo: NA PRZYKŁAD
Numer ISBN: 978-83-956255-1-0
Autor: PRĘGOWSKI J.
status dostępności: dostępna
cena: 49.90 zł 47.41 zł
Opis produktu:

Anatomē. Obserwować i rysować człowieka Jana Pręgowskiego to książka zawierająca kompendium wiadomości z zakresu anatomii człowieka niezbędnych adeptom sztuki i artystom mającym ambicję interpretacji kreowanej przez nich postaci ludzkiej.

Autor przedstawia zarys rozwoju anatomii ogólnej, aż po wyodrębnienie w wiekach nowożytnych osobnego działu anatomii, znanego dziś jako anatomia plastyczna.

Powiązanie zagadnień anatomicznych z problematyką proporcji człowieka jest nie tylko wskazaniem na świadomość konstrukcji i struktury kreowanej postaci. Znajdziemy bowiem, w rozdziale drugim, opis wybranych systemów proporcji formułowanych i rozwijanych przez pokolenia wybitnych artystów, którzy tym samym łączyli sztukę z nauką.    

 

Innymi słowy, Anatomē. Obserwować i rysować człowieka, to barwna opowieść o tym, jak artyści i badacze, na przestrzeni wieków, dążyli do odkrywania sekretów ludzkiego ciała nie tylko dla samego poznania, ale i dla ujęcia wiedzy anatomicznej w praktyczne sposoby zawarte w traktatach, żeby wymienić tylko Cztery księgi o proporcjach Albrechta Dürera, czy De humani corporis fabrica Andreasa Wezaliusza.

Uzupełnieniem tekstu są 53 barwne tablice ukazujące w detalach szczegóły budowy kośćca i mięśni w ciele człowieka.

Niniejsza pozycja z powodzeniem może pełnić rolę nie tylko skryptu dla studentów wyższych szkół plastycznych, ale stanowić także zbiór wiadomości tematycznych dla artystów oraz szerszego grona zainteresowanych plastyką.

  • Ilość stron: 240
  • Format: 16,5 x 24 cm
  • Książka w twardej oprawie z obwolutą

 

  
Bookmark and Share
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
promocjenowościpolecamy