znajdź produkt:
zawansowane
twój kozyk
Brak produktów w koszyku
NEWSLETTER

Dane produktu
ALBUM WIDOKÓW HISTORYCZNYCH POLSKI SERIA III
Nazwa produktu:

ALBUM WIDOKÓW HISTORYCZNYCH POLSKI SERIA III

Kategoria: ALBUMY/EDYCJE SPECJALNE
Numer ISBN: 978-83-
status dostępności: dostępna
cena: 185.00 zł 175.75 zł
Opis produktu:

SERIA I - ALBUM widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej, kijowskiej

SERIA II - ALBUM widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej, kijowskiej

SERIA III - ALBUM widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej, kijowskiej

SERIA IV - ALBUM widoków gubernij grodzieńskiej, wileńskiej, mińskiej, kowieńskiej, wołyńskiej, podolskiej, kijowskiej

SERIA V - ALBUM widoków przedstawiających miejsca historyczne Księstwa Poznańskiego i Prus Zachodnich

SERIA VI - ALBUM widoków przedstawiających miejsca historyczne Królestwa, Galicyi i Ziem Krakowskich

SERIA VII - ALBUM widoków Polski guberni warszawskiej, piotrkowskiej, kaliskiej, kieleckiej

SERIA VIII - ALBUM widoków Polski guberni warszawskiej,kaliskiej, piotrkowskiej, kieleckiej, lubelskiej, radomskiej, suwalskiej, łomżyńskiej

Oddajemy w Państwa ręce reprint niezwykłej, oryginalnej i wartościowej pod wieloma względami publikacji, którą jest ?Album widoków historycznych Polski poświęcony Rodakom zrysowany z natury przez Napoleona Ordę, przestawiający miejsca historyczne od początku chrześcijaństwa w Polsce (r. 965), ruiny zamków obronnych z czasów wojen tureckich, tatarskich, krzyżackich, kozackich i szwedzkich. Piękne rezydencye, świadczące o przeszłości i cywilizacyi w tym kraju oraz miejsca urodzenia ludzi wsławionych orężem, piórem lub nauką?.

Za życia Napoleona Ordy, w ramach albumu, ukazało się osiem serii, zawierających 260 litografowanych rysunków i akwarel, spośród ponad tysiąca wykonanych przez autora. Rysunki na kamień litograficzny przeniósł Alojzy Misierowicz (Misyrowicz), zaś odbitki wykonane zostały w pracowni litograficznej Maksymiliana Fajansa.Artysta, zafascynowany dostojnością architektury, wagą miejsc historycznych, niepowtarzalną atmosferą dawnych pejzaży, z pasją tworzył wizualną dokumentację polskich zabytków architektonicznych, przemierzając "kraj rzemiennym dyszlem, bryczką, wozem, a często na własnych nogach, aby uchronić dla potomnych przed niszczycielskim działaniem czasu świat stanowiący ważną część dziedzictwa kulturowego Polaków". Te cenne dokumenty z przeszłości, przedstawiające zamki, pałace magnackie, kościoły, wiejskie rezydencje i dwory, miejskie kamienice, ruiny twierdz i miejsca bitew są kroniką dziejów Rzeczypospolitej, cenną pamiątką dla współczesnych i przyszłych pokoleń.Reprint oddaje wszelką specyfikę litografii z epoki. Zmieniona została jedynie technologia druku, w której kamienie litograficzne zostały zastąpione współczesną formą drukarską. Album został wydrukowany na papierze koloru ecru o gramaturze 240 g, zbliżonym w swoich właściwościach z oryginalnym, w duotonie, a receptura zastosowanych farb jest jednym z ważniejszych etapów pracy, które złożyły się na uzyskanie tak wspaniałego efektu.Podejmując decyzję o wydaniu albumu, pragnęliśmy udostępnić i przez to upowszechnić nasze dziedzictwo kulturowe zamknięte do tej pory za murami muzeów i czytelni bibliotecznych. Nasze intencje nie wyszłyby poza sferę planów, gdyby nie ogromna życzliwość i pomoc Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie, której to pragniemy serdecznie podziękować za udostępnienie swoich zbiorów.Liczymy na to, że Album spełni Państwa oczekiwania i spotka się z dużym zainteresowaniem.


Bookmark and Share
Komentarze użytkowników (0)
Brak komentarzy
Musisz być zalogowany aby dodać swój komentarz
promocjenowościpolecamy